Historia pewnych regałów

Z uwagi na fakt że wróciłem już jakiś czas temu do Polski, o czym pisałem tutaj, powoli muszę zabierać się za remont mieszkanka. Pierwsze miesiące w pracy już za mną, straty finansowe odrobione i już nie muszę, aż tak mocno zaciskać pasa i mogę pozwolić sobie na inwestowanie, czy raczej wydawanie części zarobionych pieniędzy.

Dlatego też postanowiłem dokończyć – a właściwie to zacząć od nowa – remont. Z rzeczy do zrobienia to zostało mi dokończenie kuchni (montaż blatu, zakup lodówki, zmywarki i piekarnika), zakup i montaż drzwi prysznicowych oraz co najważniejsze kapitalny remont sypialni, która na chwilę roboczą nosi nazwę „wytrzeźwiałka” od panujących w niej temperatur.

W wytrzeźwiałce, trzeba dokonać kapitalnego remontu, czyli wymienić elektrykę, obniżyć sufit, położyć jakieś dekory, pomalować, położyć wykładzinę, zamontować żaluzję i oczywiście wyposażyć. Początkowo chciałem do tego zatrudnić ekipę, ale ceny jakie sobie powiedzieli były zbyt wysokie. Za samo obniżenie sufitu o wymiarach 4×4 metra, Pan majster zażyczył sobie 1600 złotych za samą robociznę. To zmotywowało mnie, żeby zrobić to samemu. Materiały na sufit to koszt zaledwie 250 złotych, więc może mi się nie udać 7 razy, a i tak będę na plusie w porównaniu do ceny majstra.

Parę razy brałem udział w remoncie, wiem jak się to robi, jednak to będzie taki chrzest bojowy i sprawdzian własnych możliwości. Myślę jednak, że powinno obyć się bez problemów bo w swoim życiu robiłem już tyle rzeczy, że i z tym nie powinienem mieć większego problemu. Jedynym problemem jest zakup odpowiednich narzędzi. Wydaje się to kuriozalne, ale realia są takie że wychodzę z domu o 6 rano, wracam po 17 i często mam jeszcze jakieś dodatkowe zlecenia i zwyczajnie nie mam czasu wyrwać się do Castoramy czy Praktikera i kluczyć tam pomiędzy półkami w poszukiwaniu odpowiednich narzędzi. Na szczęście mój znajomy Adam, wspomniał mi że mogę kupować przez internet na otelopolska.pl. Jest to internetowy sklep w którym mogę kupić narzędzia wszelkiego rodzaju, od śrubokrętów, po wiertarki i na drukarkach 3d kończąc. Strona momentami działa jak pies z kulawą nogą, ale nadrabiają to ogromnym asortymentem oraz niezłą obsługą klienta. Jak mi się nie chce czegoś szukać, to pisze do nich maila że potrzebuje tego i tego i proszę o przygotowanie oferty. Trochę mnie to bawi, bo już nawet nie muszę przeglądać ich oferty, tylko piszę im maila że potrzebuje wkręty takie i takie, takie klucze oraz 6 takich kątowników i dostaje maila z wyceną i linkami do produktów.

Po pobycie w UK i Holandii zapomniałem że życie może być takie proste i przyjemne. Czasami naprawdę nie zdajemy sobie sprawy jaki nasz kraj jest piękny i jak wiele ułatwień i innowacji posiadamy. Czy wiedzieliście że płatność zbliżeniowa w Niemczech nie istnieje? Wiedzieliście o tym że w UK mogą Wam nie otworzyć konta banku jak nie macie pracy? I co najlepsze, a co było dla mnie dużym szokiem. W Niemczech każdy obywatel może posiadać maksymalnie dwa konta bankowe. Jedno osobiste i drugie jeżeli prowadzi działalność gospodarczą. U nas nie do pomyślenia i gdyby rząd chciał wprowadzić coś takiego, musiałby się liczyć z kolejnymi protestami i marszami po ulicach. Polska to jest jednak, naprawdę cudowny kraj! Szkoda tylko że musiałem wyjechać i ponad 2 lata błąkać się po świecie żeby to zauważyć, zrozumieć i docenić. Ale jak to mówią nie ma tego złego, co nie na dobre by nie wyszło!